Science Café Revue
Globe Observer / Zdroj: NASA

Do vědeckého výzkumu se může zapojit každý

Pokud se vám líbí představa stát se vědcem, můžete si takovou roli vyzkoušet, aniž byste museli měnit zaměstnání. Stačí se ve volném čase zapojit do projektů citizen science, které se do češtiny překládají jako občanská věda. Jsou to výzkumné projekty na nejrůznější témata otevřené komukoli a existují jich už tisíce.

Vyhledat si ten správný právě pro vás můžete na specializovaných internetových portálech, jako je například SciStarter nebo Zooniverse. Pokud se vám ale nechce nic hledat a rádi byste začali hned teď, sáhněte po svém chytrém mobilním telefonu a stáhněte si appku GLOBE Observer. Vytvořila ji NASA jako jeden ze svých citizen science projektů a umožní vám zapojit se do výzkumu pro porozumění klimatu. Jde v zásadě o pozorování prostředí a shromažďování dat s pomocí vašeho telefonu – fotit můžete například mraky nebo měřit výšku stromů. Pokud si appku stáhnete a zaregistrujete se, můžete se během pár minut stát součástí globálního týmu vědců.

Lukáš Soukup

Lukáš je šéfredaktor Science Café Revue a spoluzakladatel Science Café v České republice. Vede projekty, vyvíjí nové podukty a značky. Pomáhá firmám digitalizovat procesy. V současnosti se věnuje vývoji robotů, kteří s uživateli komunikují lidskou řečí. K tomu všemu ho vede jeho zvídavost a vášeň pro nové technologie.

  •  
      

Staňte se fanoušky

Přidejte se k nám na sociálních sítích.

Zapojte se do distribuce novin

Staňte se „Science Friendly“ kavárnou a nabídněte vašim hostům Science Café Revue. Pro více informací napište na info@screvue.cz

Inzerujte v novinách a na webu

Zviditelněte se pomocí jedinečného konceptu novin a webu Science Café Revue. Více informací na emailu inzerce@screvue.cz

Nejnovější