Science Café Revue
Stará mapa světa, 1798, Zdroj: Cooper Hewitt, Smithsonian Design Museum

Editorial 5. čísla Science Café Revue

V pátém čísle Science Café Revue se s námi můžete podívat na krajinu – z výšky i pomocí mikroskopu nebo starých map. Dozvíte se, jak krajinu „čte“ archeolog, biolog nebo historik. Ukážeme vám, že krajina se zkoumá z mnoha různých pohledů a že všechno, co se dozvíme, nám pomáhá porozumět nejen tomu, jak bychom mohli s krajinou lépe zacházet, ale že výzkum krajiny rozkrývá také mnoho o nás lidech samotných – protože krajina je náš domov.

Je to prostředí, které utvářelo život našich předků a které utváří i ten náš. Zkoumat krajinu a rozumět jí je možná ještě o to více důležitější v dnešní době, kdy jsme my lidé schopni krajinu měnit „k obrazu svému“. Protože by to měl být „obraz“, který je skutečně k žití.

Lukáš Soukup

Lukáš je šéfredaktor Science Café Revue a spoluzakladatel Science Café v České republice. Vede projekty, vyvíjí nové podukty a značky. Pomáhá firmám digitalizovat procesy. V současnosti se věnuje vývoji robotů, kteří s uživateli komunikují lidskou řečí. K tomu všemu ho vede jeho zvídavost a vášeň pro nové technologie.

  •  
      

Staňte se fanoušky

Přidejte se k nám na sociálních sítích.

Zapojte se do distribuce novin

Staňte se „Science Friendly“ kavárnou a nabídněte vašim hostům Science Café Revue. Pro více informací napište na info@screvue.cz

Inzerujte v novinách a na webu

Zviditelněte se pomocí jedinečného konceptu novin a webu Science Café Revue. Více informací na emailu inzerce@screvue.cz

Nejnovější