Science Café Revue
Zdroj média: Pixabay.com

Editorial 4. čísla Science Café Revue

V tomto čísle Science Café Revue vám chceme ukázat jazyk. Tedy ne ten šikovný orgán v našich ústech, ale naši schopnost dorozumívat se mezi sebou, sdílet myšlenky, popisovat své pocity a poznávat svět pomocí slov. 

Odkud se jazyk vzal? Jde o jedinečnou dovednost nás lidí? Bude možné komunikovat přirozeným jazykem s počítači? Ovlivňuje to, kterým jazykem mluvíme, naše myšlení? To je výběr několika otázek, které si položili autoři této Revue.

Zabývat se výzkumem lidského jazyka se může zdát jako méně důležité než třeba hledání nových materiálů nebo zdrojů energie. Vzpomeňte si ale na legendu o Babylonské věži. Jazyk je mocný nástroj. Zprostředko­vává ideje, které mohou změnit svět. Pokud toho o něm budeme vědět více, pomůže nám to pochopit lépe nás samotné a snad i více si navzájem rozumět.

 

Lukáš Soukup

Lukáš je šéfredaktor Science Café Revue a spoluzakladatel Science Café v České republice. Vede projekty, vyvíjí nové podukty a značky. Pomáhá firmám digitalizovat procesy. V současnosti se věnuje vývoji robotů, kteří s uživateli komunikují lidskou řečí. K tomu všemu ho vede jeho zvídavost a vášeň pro nové technologie.

  •  
      

Staňte se fanoušky

Přidejte se k nám na sociálních sítích.

Zapojte se do distribuce novin

Staňte se „Science Friendly“ kavárnou a nabídněte vašim hostům Science Café Revue. Pro více informací napište na info@screvue.cz

Inzerujte v novinách a na webu

Zviditelněte se pomocí jedinečného konceptu novin a webu Science Café Revue. Více informací na emailu inzerce@screvue.cz

Nejnovější