Science Café Revue

Science Café Revue II: Editorial

Tématem druhého čísla Science Café Revue je fenomén, který je pravdě­podobně jednou z největších záhad, která ještě čeká na rozluštění.

Naše vědomí.

Jak lze vědomí definovat? Odkud se bere? A je možné (a má vůbec smysl) něco tak neuchopitelného vědecky zkoumat?

Oslovili jsme odborníky z oblasti medicíny, filo­zo­fie, psychologie nebo antropologie. Pokládali jsme otázky, zamýšleli se nad hypotézami a pátrali po vědeckých výzkumech.

Výsledek na­šeho ponoru do tématu vám předkládáme na následujících stránkách.

Nabízíme výpravu do oblasti vědy, ve které jde o nahlédnutí do té nejintimnější stránky naší existence a kde sebemenší posun v našem poznání může přinést zásadní proměnu v chápání nás samých, a možná dokonce ovlivnit budoucí vývoj světa.

Otevřete vaši mysl a vydejte se na tuto dobrodružnou výpravu za poznáním s námi.

Lukáš Soukup

Lukáš je šéfredaktor Science Café Revue a spoluzakladatel Science Café v České republice. Vede projekty, vyvíjí nové podukty a značky. Pomáhá firmám digitalizovat procesy. V současnosti se věnuje vývoji robotů, kteří s uživateli komunikují lidskou řečí. K tomu všemu ho vede jeho zvídavost a vášeň pro nové technologie.

  •  
      

Staňte se fanoušky

Přidejte se k nám na sociálních sítích.

Zapojte se do distribuce novin

Staňte se „Science Friendly“ kavárnou a nabídněte vašim hostům Science Café Revue. Pro více informací napište na info@screvue.cz

Inzerujte v novinách a na webu

Zviditelněte se pomocí jedinečného konceptu novin a webu Science Café Revue. Více informací na emailu inzerce@screvue.cz

Nejnovější