Science Café Revue

Editorial

Před deseti lety jsme si na jeden večer pronajali kavárnu a uspořádali setkání s dvěma odborníky na výzkum vesmíru. Bylo to první Science Café a pokus, zda setkání u kafe o vědě bude zajímat také někoho dalšího. Ukázalo se, že fanoušků vědy zvídavých stejně, jako jsme my, je docela dost. Podobných setkání proběhlo už několik stovek a na mapě Science Café dnes najdete přes dvě desítky míst.

Pořádání Science Café nám ukázalo, že je možné „vyprodat“ kavárnu s vědeckou přednáškou a že lze o vědě mluvit s lehkostí a vtipem. A také to, že je k nezaplacení, když vám někdo odhalí něco nového. Tyto zkušenosti nás inspirovaly k vytvoření Science Café Revue. Přáli bychom si, aby vás tyto noviny bavily novými otázkami, lákaly neobvyklými pohledy, zaskočily něčím, co si nemyslíte. Chceme vás bavit fantazií a lákat k dobrodružstvím spojeným s vědou. Chceme být společníky, které si s sebou rádi vezmete ke kafi.

Pro první číslo jsme zvolili téma kolonizace vesmíru, které je pro naše noviny příhodné, protože se v něm potkává věda s fantazií.

Čtěte a bavte se s námi.

Lukáš Soukup

Lukáš je šéfredaktor Science Café Revue a spoluzakladatel Science Café v České republice. Vede projekty, vyvíjí nové podukty a značky. Pomáhá firmám digitalizovat procesy. V současnosti se věnuje vývoji robotů, kteří s uživateli komunikují lidskou řečí. K tomu všemu ho vede jeho zvídavost a vášeň pro nové technologie.

  •  
      

Staňte se fanoušky

Přidejte se k nám na sociálních sítích.

Zapojte se do distribuce novin

Staňte se „Science Friendly“ kavárnou a nabídněte vašim hostům Science Café Revue. Pro více informací napište na info@screvue.cz

Inzerujte v novinách a na webu

Zviditelněte se pomocí jedinečného konceptu novin a webu Science Café Revue. Více informací na emailu inzerce@screvue.cz

Nejnovější